Fenomenalny mecz Kudły, Zagłębie Lubin vs Pogoń Szczecin [RELACJA]

Początek spotkania był bardzo podobny do tego poniedziałkowego, w którym to Pogoń podejmowała na własnym stadionie chorzowski Ruch. Drużyna Czesława Michniewicza od razu rzuciła się do ataku. Początkowe akcje nie przyniosły żadnych korzyści, ale już w 7 minucie drogę do bramki „miedziowych” znalazł kapitan „portowców” – Rafał Murawski. Doświadczony pomocnik wbiegł w pole karne, po czym rzucił się szczupakiem na wrzutkę Władimira Dwaliszwiliego. Precyzyjny strzał wpadł w narożnik królestwa Martina Polacka. Murawski i spółka mogli cieszyć się z prowadzenia pod sektorem, na którym kibicowało 800 szczecińskich fanów.

Po zdobyciu gola piłkarze Pogoni nieco zwolnili tempo. Przeszli do defensywy i bronili się głównie na swojej połowie, a Zagłębie ruszyło do ataku. Pogoń mogła mówić o dużym szczęściu, bo strzały „miedziowych” były bardzo groźne. Najbliżej wyrównania byli Arkadiusz Woźniak i Aleksandar Todorovski. Zgodnie z przewidywaniami Zagłębie stwarzało przewagę na skrzydłach, których nie zabezpieczali odpowiednio Adamowie Frączczak oraz Gyurcso. W bramce „portowców” świetnie spisywał się Dawid Kudła, który wrócił między słupki po wielu tygodniach przerwy. Dostał szansę wskutek czerwonej kartki dla Jakuba Słowika i zdawał sobie sprawę, że walczy o dłuższe pozostanie w jedenastce. Śmiało można stwierdzić, że bramkarz granatowo-bordowych w pierwszej połowie miał dużo pracy, ale po zmianie stron harował jeszcze więcej.

W drugiej połowie wyrównanie stało się faktem. Pogoń nie zmieniła swojego defensywnego stylu gry i w 55 minucie do siatki gości trafił Łukasz Piątek, który popisał się fenomenalnym trafieniem. Zagłębie liczyło na więcej, ale można było odnieść wrażenie, że podopieczni Piotra Stokowca zmęczyli się swoją huraganową ofensywą. W 83. minucie Woźniak główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale po raz kolejny obrona Kudły uratowała Pogoń.

W końcówce spotkania doszło do kontrowersji. Już w doliczonym czasie piłka wylądowała w bramce szczecinian i miejscowi kibice zaczęli fetowanie. Paweł Raczkowski gwizdnął jednak faul i nie uznał gola, który dałby Zagłębiu zwycięstwo rzutem na taśmę. Akcja na pewno będzie analizowana i jeśli sędzia w tym przypadku popełnił błąd, to na pewno działacze ligi wyciągną konsekwencje.

Pogoń już od dawna nie zasmakowała zwycięstwa. Następna mecz już w niedzielę, ale o punkty na pewno nie będzie łatwo, bo na stadionie w Szczecinie pojawi się Cracovia, która rozgrywa bardzo dobry sezon.

Kamil Ptaszkiewicz

Wyglądem przypomina dzika, ale w środku jest niczym pluszowy miś. Taki właśnie jest Kamil! Redaktor naczelny oraz jeden z założycieli portalu StudenckiNews. Jego wielką pasją jest sport. Może nie uprawia go za często, ale bardzo się nim pasjonuje i oddaje się mu bez reszty. Lubi także dobrze zjeść, pograć w fajne gry i obejrzeć dobry serial. Publikuje dla Was teksty sportowe, a także poprawia Wam humor swoimi postami na naszym facebookowym fanpage'u.

One thought on “Fenomenalny mecz Kudły, Zagłębie Lubin vs Pogoń Szczecin [RELACJA]

• 21 lipca 2016 at 15:16
    Permalink

Hajduk Split spotka się dzisiaj z CSMS Iasi podczas meczu granego na Stadion Stadion Poljud. Ich ostatnie spotkanie zakończyło wynik był 2-2. Zastanawiam się, czy drużyna N. Napoli będzie w stanie nas dziś zaskoczyć. Wydaje mi się, że spotkanie to będzie dość wyrównane i zakończy się remisem. Z niecierpliwością czekam, aby zobaczyć czy A. Cristea będzie w stanie umieścić piłkę w siatce – ma on naprawdę dobrą średnią goli strzelonych na mecz.