Noc Kina Polskiego

Noc z 13 – go na 14 – go stycznia spędzona w Multikinie to absolutnie fantastyczna propozycja dla osób uwielbiających dobre, polskie kino.

Podczas niezwykłej nocy, zobaczymy: ostatni film wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy „Powidoki” opowiadający o charyzmatycznym malarzu, profesorze, pionierze polskiej awangardy, który nie poddawał się doktrynie socjalizmu, pozostając oddanym swojej drodze artystycznej. Film, w którym główną rolę zagrał Bogusław Linda jest polskim kandydatem do Oscara 2016 w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Obejrzymy również wzbudzający ogromne emocje film „Wołyń”, wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego. Przedstawiona nienawiść oraz niewyobrażalne barbarzyństwo, długo pozostaną w pamięci.

Trzecim filmem będzie wyreżyserowana przez Jana Matuszyńskiego „Ostatnia rodzina”. To opowieść o rodzinie Beksińskich, ich tajemnicach oraz przeznaczeniach.

„Jestem mordercą”, to tytuł ostatniego filmu pokazanego podczas maratonu. Produkcja, której reżyserem oraz scenarzystą jest Maciej Pieprzyca, to trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, opowiada o seryjnym mordercy kobiet, nazwanym Wampirem.

Noc Kina Polskiego rozpocznie się o godzinie 22:00, a zakończy około godziny 7:00 rano. Pomiędzy filmami będą piętnastominutowe przerwy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Multikina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *