Wilki – Anwil na dobry początek lutego

Podopieczni trenera Marka Łukomskiego w poniedziałek rano wrócili do Szczecina z wygranego wyjazdowego meczu z TBV Startem Lublin, a już w środę – 1 lutego o godzinie 17:45 – zmierzą się z kolejnym rywalem w Azoty Arenie. Będzie nim Anwil Włocławek.

Rywalizacja Wilków Morskich z Rottweilerami zapowiada się bardzo emocjonująco. Szczecinianie mają na swoim koncie serię trzech zwycięstw z rzędu i w najbliższym pojedynku będą grać o przedłużenie tej passy. Podopieczni trenera Marka Łukomskiego wygrali z Polfarmeksem Kutno, AZS Koszalin i TBV Startem Lublin. King legitymuje się obecnie rekordem w postaci: 10 wygranych i 7 porażek.  Taki wynik daje Wilkom 7. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Ten sam bilans mają jeszcze: Turów Zgorzelec i MKS Dąbrowa Górnicza.

Anwil Włocławek również zwyciężył swoje trzy ostatnie pojedynki i w Szczecinie zagra o kontynuację serii. Łupem drużyny trenera Igora Milicicia padły takie ekipy jak: Polski Cukier Toruń, Trefl Sopot i Polpharma Starogard Gdański. Anwil zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli PLK z bilansem w postaci 11 wygranych i 6 porażek.

Mecz w Szczecinie będzie powrotem dla Pawła Leończyka. Ten podkoszowy zawodnik reprezentował barwy Wilków Morskich w sezonie 2015/2016. Obecnie jest najlepiej punktującym graczem Anwilu. W 17 meczach zdobywał średnio 10,9 punktów i notował 5,6 zbiórki. Drugim strzelcem włocławskiej ekipy jest Nemanja Jaramaz. Serb rozegrał już 13 spotkań w barwach Rottweilerów i na swoim koncie ma średnio 10,6 punktów i 2,5 zbiórki na mecz.

Środowe starcie będzie specjalne również dla Roberta Skibniewskiego, który obecny sezon rozpoczynał właśnie w barwach Anwilu. Reprezentant Polski w trakcie rozgrywek dołączył jednak do King Szczecin.

Miano najlepiej punktujących zawodników w Kingu przypada Taylorowi Brownowi i Pawłowi Kikowskiemu. Amerykanin zdobywa średnio 15,9 punktów, a Polak 13,2 oczek na mecz. Brown może pochwalić się też średnią 6,5 zbiórek na spotkanie.

W starciu Wilków Morskich Szczecin z TBV Startem Lublin świetnie zaprezentował się też Michał Nowakowski, który zanotował 19 punktów. Pierwsze 10 oczek zdobył w zaledwie 4 minuty pierwszej kwarty.

Spotkanie King Szczecin – Anwil Włocławek zapowiada się niezwykle emocjonująco. Jedna z ekip będzie musiała przerwać swoją passę trzech wygranych z rzędu. Początek tego meczu już 1 lutego o godzinie 17:45 w Azoty Arenie.