Dzień kota

Światowy dzień kota, obchodzony 17 lutego, to dzień jednych z najprzyjemniejszych zwierząt domowych. To również czas dla osób uwielbiających koty, mieszkających z nimi oraz marzących o tym, aby je mieć.

Koty są bardzo popularne. Dużo osób nie wyobraża sobie domu bez tych małych zwierzaków. Lubimy, gdy bawią się z nami, proszą o jedzenie, czy też kiedy śpią w uroczy sposób na naszych kolanach głośno przy tym mrucząc.

Są przede wszystkim wyjątkowe i piękne, dlatego kochamy chwalić się nimi. W Kaskadzie, 19 lutego, będziemy mogli zobaczyć pokaz najpiękniejszych kotów rasowych. W godzinach od 13:00 do 18:00, w niedzielę, odbędą się dwa konkursy, pierwszy dla najmilszego kota publiczności, a drugi dla hodowców na najładniej udekorowaną klatkę. To jednak nie wszystko. Będzie również malowanie kocich buziek, porady weterynaryjne oraz z zakresu kociego behawioryzmu.

Koty łyse, krótkowłose, długowłose, one wszystkie zasługują na przyjaciela, ciepło, bezpieczeństwo. W niedzielę, poza oglądaniem i podziwianiem kotów, będziemy mogli dowiedzieć się dużo o adopcji. W schroniskach mnóstwo zwierząt czeka na nas, na odrobinę miłości. Dzień kota, to czas kiedy możemy głębiej zastanowić się nad ich losem. Kto wie, może tego dnia zwierzęta znajdą nowy dom ?

Kotom oraz właścicielom życzymy wszystkiego dobrego 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *