DIY- twoja twarz w twoich rękach

Zima jeszcze trwa. Mimo, że nie dała nam się mocno we znaki to jednak ciągle mamy do czynienia z niską temperaturą.Rękawiczki oraz szaliki to nieodłączne elementy naszej garderoby. Na dodatek w ostaniach dniach deszcze i wiatr sprawiają, że odczuwamy dwa razy mocniej zimniejszą temperaturę. Dbając o to by było nam ciepło, przez ubieranie się „warstwami” zabezpieczamy samych siebie przed przeziębieniem i innymi dolegliwościami typowymi dla tej pory roku. Pijemy gorącą herbatę z malinami i cytryną. Na rozgrzanie sięgamy po niezawodnego grzańca. Mniej więcej tak, udaje nam się przetrwać te mroźniejsze dni. Tymczasem twoja twarz w twoich rękach.

W tym wszystkim niestety zapominamy o bardzo ważnej sprawie, naszych twarzach. Skóra jest narażona na ciągłe odbieranie promieni UVA i UVB. Dlatego przez cały rok powinniśmy stosować kremy i podkłady z filtrem. Wiadomo, że należy je odpowiednio indywidualnie dopasować. Tyczy się to zarówno Pań i Panów. Dodatkowo powinniśmy wzmacniać się od środka. Kremy na mrozy czy odpowiednie podkłady to tylko połowa zimowej pielęgnacji.

Fiołek trójbarwny posiada wiele właściwości.
źródło: http://aromatikacompl.shoper.pl/pl/p/FIOLEK-TROJBARWNY-

Na wygląd naszej skóry, przede wszystkim wpływ ma styl życia i odpowiednia dieta. W chłodniejsze dni częściej siedzimy w zamkniętych i ciepłych pomieszczeniach. Niestety nie jest to zbyt dobre dla cery. Dlatego zalecane są krótkie chociaż 15- 20 minutowe spacery. Warto również wspomagać się ziołowymi herbatkami. Bardzo dobre są nie tylko na skórę, ale na ogólne funkcjonowanie organizmu herbatka z bratka(czasem też występuje pod nazwą fiołka trójbarwnego), zioła dziurawca i szałwia. Bratka i dziurawiec najlepiej pić właśnie teraz ‘zimową porą’. Latem mogą zaszkodzić i powodować przebarwienia. Natomiast szałwia jest ukojeniem na bolące gardło. Wszystkie trzy herbatki mają działanie przeciwtrądzikowe, przeciwzapalne jak również wspomagają układ immunologiczny. Ważna sprawa: nawet ziółka można przedawkować.

Szałwia jej działanie przeciw zapalne jest nieocenione.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sza%C5%82wia_lekarska#/media/File:Salvia_officinalis1.jpg

Narażając naszą twarz na bezpośredni kontakt z zimnym wiatrem czy deszczem, cierpią nasze naczynka krwionośne. By zapobiec ich pękaniu i zaczerwieniom, najlepszym sposobem jest rutyna. Zawarta między innymi we wspomnianych ziołach, także w szczawiu i czarnym bzie. Często jest łączona z witaminą C w zwykłych suplementach. Naprawdę warto dodać tych kilka elementów do naszych codziennych nawyków. Nie jest to czasochłonne ani bardzo kosztowne. Nie pożałujecie.

Adrianna Roszak

Aktualnie studentka Uniwersytetu Szczecińskiego. W między czasie zdobyła dodatkowe wykształcenie tytuł Technika Usług Kosmetycznych. Zwierzęta kocha ponad wszystko bez względu na to czy jest to mały domowy kotek czy też piękny rumak. Kreatywna, młoda i zawsze roztargniona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *